Gerdek Gecesi Resimli Anlatım

Gerdek Gecesi Korkusu ve İlk Tecrübe

Gerdek gecesi toplumlarda genellikle özel bir yeri olan ve İslam dininde büyük bir öneme sahip olan bir gecedir.Çünkü Bir ailenin oluşmaya başladığı yapının ilk temeli bu gece atılır.Bu gece yarım birer insan olan erkek ve kadın birbirini tamamlayara bir bütünü oluşturur.

Cinsel anlamda ise erkek ve kadının ilk tecrübeleri olması münasabeti ile büyük önem arzetmektedir.İlk tecrübeyi yaşayacak olan bayan ve erkeklerden özellikle bayanların bu geceye dair korkuları vardır.Bu korku ise tamamen erkeklerin ve bayanların bilgisizliğinden ortaya çıkmaktadır.

İlk Gece Posizyonları

Evliliğin en büyük heyecanı şüphesiz gerdek gecesidir.Çünkü hep o geceyi hayal edersiniz.Bunu hayal etmekte herkesin hakkı.Mutlu bir evliliğin başlangıcı ve temelleri bu gecede atılır.Ancak bu özellikle genç kızlar için büyük bir korku gecesi olur ve bir çok soru akıllarını meşgul eder.Özellikle ilk gece ağrı olurmu, kan gelir mi, acaba nelere dikkat etmeliyim, ilk cinsel deneyimi için en uygun pozisyonlar hangileri gibi bir çok soru kafa yormakta.Sizi bu dertten kurtaracak öneriler aşağıdaki gibidir.

http://img293.imageshack.us/img293/7118/knuttzueba18pk8.jpg

Yan Yana Cinsel İlişki Pozisyonu

Erkeğin üste olduğu pozisyonla çok benzer olup; tek fark partnerler yan yanadır. Buradaki tek zorluk, yüz yüze durumunda partnerlerden bir tanesi, bacağını partnerin üstüne atması gerekiyor. Bu da zaman zaman krampla sonuçlanabiliyor. Kadın erkeğe sırtını verdiği durumda, yavaş ve rahatlatıcı ilişki elde etmek mümkündür. Hatta bu pozisyonda uyumak bile mümkündür.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image688.gif

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image690.gif

Arkadan Cinsel İlişki Pozisyonu

Bu pozisyonda uygun bir pozisyon olup kadın dizinin üstünde durup erkek arkadan penisiyle vajinaya girer. Bazı insanlar bu pozisyondan nefret eder. Nedeni ise; hem duygusallıktan yoksun, hem de “erkek egemenliğini” vurgulayan bir pozisyon olması.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image718.gif

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image708.gif

Bazı erkeklerin bu pozisyondan hoşlanması ise özgürlüğün olması ve gücün kullanabilinmesinden kaynaklanır.

Oturur Vaziyette Pozisyon

Yavaş bir seks için uygulanmakla beraber özellikle ilk gece yani gerdek gecesi için uygundur. Erkek ya iskemlede oturur veya yerde bağdaş kurarak. Kadın erkeğin üstüne oturur. Yüz yüze veya sırt yüze bakarak da olabilir. Bu pozisyon birbirinizi okşamak, birbirinize sarılmak ve yakın ten teması için idealdir.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image684.jpg

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image686.jpg

Ayakta Cinsel İlişki Pozisyonu

Bo pozisyon zor bir pozisyon olmakla beraber başarılı olmakda her baba yiğidin harcı değildir.Penisin vajinaya girebilmesi güç olabilir. Kadınlar genelde erkeklerden daha kısa boylu oldukları için, kadının ya merdiven basamağında ya da duvardan destek alması ile bu pozisyonda başarı elde edilebilinir.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image700.gifhttp://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image698.gifhttp://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image702.gifhttp://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image704.gif

Diğer bir yöntem de kadın yüzünü ya duvara veya tutunabileceği herhangi bir şeye verir, erkek de vajinaya arkadan girer. Bu pozisyon, yüz yüze olan pozisyondan çok daha kolaydır.

Kadının Üstte Olduğu Pozisyon

En çok tavsiye edilen pozisyonlardan birdir ve uygulanması gereken en önemli pozisyondur.Çünkü seksin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon vardır. Kadın her iki diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde sekse devam eder ya da bacaklarını uzatarak. Ayrıca erkeğin üstünde dimdik oturarak da ilişkiye devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de oldukça uyarıcıdır ve kadının göğüslerini okşama fırsatı verir.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image674.gif

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image680.gif

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image684.jpg

Bazen bu pozisyonda kadın erkeğe sırtını dönerek erkeğin üstünde olur. Bu pozisyon, her iki taraf için farklı duygular yaratsa da, yüz yüze olmamanın verdiği dezavantaj burada da geçerlidir.

Erkeğin Üstte Olduğu Pozisyon

En klasik pozisyon budur ve bütün erkekler pozisyonda başlar; erkek üstte, kadın altta, yüz yüze.

Günümüzde basında bu pozisyon, olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Belki eski moda olduğundan, belki de ataerkil olduğundan dolayı.

Esasında bu pozisyon, o kadar da kötü değildir. Kuvvet almak, sevgilinizle yakın temasta olmak ve hamile kalmak isteyenler için, bu pozisyon idealdir. Kadın iki bacağını yana doğru açabilir veya bacaklarını göğsüne doğru çekebilir. Bu her iki pozisyonda erkek kadının en hassas dış cinsel organına elle manipülasyon için erişemez, ama ilk pozisyonda göğüslerine erişebilir.

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image660.gif

http://www.cinselliksaglik.com/cinselresimler/image668.gif

Bir kaç varyasyon deneyin

Birinci Varyasyon

Kadın iskemlede veya alçak bir yatağın ucunda oturur, erkek dizlerinin üzerinde penisiyle vajinaya girebilir. Seks terapistleri her ne kadar bu pozisyonun klasik pozisyondan daha da zevk verici olduğunu iddia etseler de, çoğu insan bu pozisyonun yakın temas konusunda eksik kaldığını düşünmektedir.

İkinci Varyasyon

Kadın karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya girer. Çoğu kadın için bu pozisyon, G-noktasını uyarır ama penisin rahim boynuna çarpması da acı verebilir. Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile çoğu çiftin favori pozisyonu arasındadır.

 Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !